Články
Výběr jazyka:
Administrace

Články chronologicky

Veřejná soutěž na pronájem reklamních ploch na stožárech veřejného osvětlení hl. m. Prahy

08.11.19 Hlavní město Praha ve spolupráci se správcem veřejného osvětlení – společností Technologie hlavního města Prahy, a.s., realizuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na pronájem reklamních ploch na stožárech VO pro období od 1. 1. 2020.

Praha představila novou podobu Václavského náměstí, vrátí se tramvaje a přibydou stromy

21.10.19 Pražští radní schválili aktualizaci návrhu proměny Václavského náměstí. Nový návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.

Praha podepsala Memorandum o spolupráci při řešení bytové nouze se čtyřmi městskými částmi

11.10.19 Hlavní město Praha a městské části Praha 1, 7, 10 a 22 se podpisem Memoranda zavázaly, že budou společnými silami řešit bytovou nouzi rodin na svých územích.

Kampus Dejvice se promění. Bude reprezentativnějším místem, kde lidé chtějí trávit čas

07.10.19 Praha se dnes připojila k „Memorandu o společném zájmu,“ které podporuje proměnu Kampusu Dejvice. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) nyní pro město zpracuje koncepční studii.

Rekonstruované kobky na náplavkách byly předány hlavnímu městu Praze. První s novými nájemci mohou začít fungovat již na podzim.

13.09.19 Minulý týden se uskutečnilo na Rašínově nábřeží slavnostní předání revitalizovaných pražských náplavek. Nově rekonstruované kobky převzali zástupci hlavního města Prahy, primátor Zdeněk Hřib a radní pro majetek Jan Chabr.

Do kobek na náplavkách bylo osazeno poslední speciální sklo. Od září se sem nastěhují noví nájemci

16.08.19 V pátek 16. srpna bylo osazeno poslední vstupní okno do kobky na náplavce. Postupně také končí práce na celkové rekonstrukci dvaceti kobek na Hořejším a Rašínově nábřeží, které trvaly od prosince minulého roku.

Občané mohou ode dneška ovlivnit budoucí podobu nové čtvrt Bubny-Zátory

15.08.19 V červnu zástupci města představili návrh územní studie na 110 hektarový brownfield Bubny-Zátory. Studie ukazuje, jak by nová čtvrť mohla vypadat.

Hlavní město získalo stavební povolení na Průmyslový palác, připravuje se jeho obnova

14.08.19 Praha získala po deseti letech od zničujícího požáru pravomocné stavební povolení na obnovu levého křídla Průmyslového paláce a kompletní rekonstrukci pravého křídla a střední haly.

Praha plánuje na Vidouli vybudovat nový volnočasový areál.

31.07.19 Poslední důležité pozemky na Vidouli, kde do budoucna plánuje Praha vybudovat volnočasový areál, by mělo hlavní město získat v nejbližších měsících. Zdejší pozemky pražský magistrát vymění za jiné v oblasti Vysočan, Stodůlek a Střížkova.

Dohoda s vlastníky pozemků v okolí Nemocnice Krč je podepsána. Znamená pokračování výstavby metra D

17.07.19 Zástupci hlavního města Prahy a předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) Petr Witowski v červenci  podepsali dohodu navazující na Iniciální rámcovou dohodu o koordinovaném postupu v rámci projektu metra I. D