Články
Výběr jazyka:

Články chronologicky

Historické centrum Prahy bude kultivovanější díky nové podobě restauračních předzahrádek

07.03.2023 Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila uzavření celkem 109 nájemních smluv na umístění restauračních předzahrádek podle nových pravidel schválených pro památkově chráněná území metropole v roce 2022.

Dostavba Vítězného náměstí se o krok přiblížila, do finále postoupily české i světové

24.02.2023 Soutěž na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného náměstí se posunula do 2. fáze. Mezinárodní porota vybrala pět soutěžních týmů, které zpracují detailní návrh dostavby třetího největšího pražského náměstí a centra Dejvic.

Před 50 lety projela po Nuselském mostě první auta

22.02.2023 Nuselský most překonává již 50 let Nuselské údolí a spojuje Pankrác s Karlovem a středem města.

Dům Na Dlážděnce je po rekonstrukci, zabydlí se v něm Pražané s autismem či jiným zdravotním znevýhodněním 

15.02.2023 Hlavní město právě dokončilo kompletní rekonstrukci domu v ulici Na Dlážděnce. Vzniknou zde nové pobytové služby pro Pražany, kteří potřebují specializovanou péči a chráněné byty.

Hlavní město vybralo dodavatele projektové dokumentace pro stavbu Hloubětínského tunelu

14.02.2023 Pražští radní na svém zasedání rozhodli o výběru dodavatele pro vypracování projektové dokumentace a dalších náležitostí, které jsou nutné k výstavbě Hloubětínského tunelu.

Autobusový terminál Černý Most zná svou novou podobu. Navrhlo ji studio re:architekti

07.02.2023 Pražští radní v  schválili koncepční studii na novou podobu dopravního terminálu na Černém Mostě, kterou zpracovalo studio re:architekti spolu s dalšími odborníky.

Bývalá restaurace Bohemia získala po rozsáhlé rekonstrukci opět svůj lesk. Nabídne unikátní zázemí pro eventy, kulturní a společenská setkáv

02.02.2023 Bývalá restaurace Bohemia na pražském Výstavišti se dočkala kompletní a velmi náročné rekonstrukce s ohledem na zachování jejího historického rázu.

Všechny výhledy na Prahu na jednom místě. Už znáte IPR aplikaci, odkud se podíváte kamkoliv?

31.01.2023 Institut plánování a rozvoje (IPR) loni spustil novou webovou aplikaci, díky které je možné si prohlédnout 3D model Prahy z nejrůznějších vyhlídkových bodů.

Hlavní město rozešle všem Pražanům Zpravodaj k pomoci při řešení energetické krize a zvýšených výdajů

26.01.2023 Od pátku 27. ledna 2023 začne hlavní město distribuovat Zpravodaj k pomoci Pražanům do schránek všech občanů metropole.

Další ročník inovačního maratonu Nakopni Prahu startuje. Praha vítězný projekt ocení finanční odměnou až do výše 250 tisíc korun

11.01.2023 Máte nápad, nebo dokonce už projekt, který zlepší život v metropoli?