Články
Výběr jazyka:
Administrace

Články chronologicky

Kaple na Petříně prošla celkovou obnovou

16.01.20 Hlavní město Praha nechalo prostřednictvím magistrátního odboru ochrany prostředí zrekonstruovat u rozhledny v parku na Petříně kapli sv. Kříže, která se nacházela v havarijním stavu z důvodu zatékání vody.

Veřejnosti byla představena proměna pražského hotelu InterContinental a jeho okolí 

15.01.20 Rekonstrukce ikonického hotelu InterContinental a razantní změna jeho okolí bude patřit v následujících letech k nejviditelnějším pražským projektům.

V Praze byla v roce 2019 zahájena výstavba přibližně 5 000 bytů. Nové projekty města výstavbu do dalších let podpoří ještě více

15.01.20 Z výsledků stavebnictví za jedenáct měsíců roku 2019, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), vyplývá, že v tomto období byla Praze zahájena výstavba celkem 4 969 bytů v nových bytových domech.

Motolské údolí získává novou podobu, radní schválili studii o jeho budoucnosti 

13.01.20 Pražští radní schválili 13.1. 2020 novou vizi území údolí Motolského potoka. Studie ateliéru A69 - architekti prověřuje nové prostorové a funkční využití území a představuje jeho začlenění do města a charakteru oblasti.

Praha udělala další krok k novému rozvoji Štvanice 

13.01.20 Rada hl. m. Prahy schválila záměr realizace veřejné zakázky „Využití a rozvoj území ostrova Štvanice“.

Praha uspěla po devíti letech v soudním sporu o nemovitosti v Celetné

15.12.19 Hlavní město Praha vyhrálo soudní spor s Institutem umění Divadelního ústavu. Důvodem soudní pře bylo určení vlastnického práva k nemovitostem v Celetné ulici, kde se mimo jiné nachází také i Divadlo v Celetné.

Na Smíchově vznikne moderní dopravní terminál.

19.11.19 Na Smíchově vznikne moderní dopravní terminál. Lidé se mohou těšit na pohodlnější přestupy a reprezentativní prostor před nádražím

Praha dostane zpět 246 milionů korun za ušlé nájemné v Holešovické tržnici, zvítězila u soudu

19.11.19 Městský soud v Praze dnes v plném rozsahu potvrdil rozsudek prvoinstančního Obvodního soudu pro Prahu 7 ve sporu hlavního města Prahy se společností Delta center, a. s

Praha schválila víc městských bytů pro potřebné profese

19.11.19 Rada hlavního města Prahy schválila 19.11. 2019 na svém jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Za rok fungování koalice pronajala Praha 300 městských bytů

13.11.19 Za první rok vlády pražské koalice uzavřelo hlavní město Praha přibližně 300 nových nájemních smluv v městských bytech.