Články
Výběr jazyka:
Administrace

Články chronologicky

Hlavní město spouští bezplatnou právní pomoc obyvatelům a společenstvím vlastníků v domech s byty využívanými ke krátkodobému ubytování

29.09.2021 Hlavní město spouští bezplatnou právní pomoc pro majitele bytů, společenství vlastníků a obyvatele Prahy, kteří řeší problémy v důsledku poskytování krátkodobých ubytovacích služeb v bytech a bytových domech.

Praha řeší nezákonně umístěné reklamní billboardy. Za září jich dohromady odstraní třináct

29.09.2021 Pražský magistrát nechal tento týden odstranit další nelegálně umístěné billboardy, které se v minulých měsících opakovaně objevily na městských pozemcích.

Tržní hodnota první kolekce městských pozemků svěřených Pražské developerské společnosti je přibližně tři miliardy korun

23.09.2021 Pražská developerská společnost (PDS) uskutečnila historicky první tržní ocenění souboru 10 lokalit, které připravuje pro městskou výstavbu především nájemního bydlení.

Rada schválila pilotní projekt instalace fotovoltaiky na městské bytové domy

23.09.2021 Rada hlavního města Prahy dnes schválila záměr veřejné zakázky s názvem „Instalace fotovoltaických systémů na bytové domy hl. m. Prahy“.

Praha souhlasila s pořízením budov a pozemků pošty ve Vysočanech, nové využití najdou jako součást školního areálu

20.09.2021 Rada hl. m. Prahy vyhověla žádosti městské části Praha 9 a odsouhlasila úplatné nabytí nemovitostí České pošty do vlastnictví hlavního města, které by následně svěřila do správy Prahy 9.

Hlavní město Praha a městská část Praha 10 uzavřou memorandum o spolupráci

20.09.2021 Hlavní město Praha a městská část Praha 10 uzavřou memorandum o spolupráci na rozvoji lokality Vršovické ulice a stadionu Bohemians, první projektem bude Bytový dům Vršovická s městskými nájemními byty

Projekty městské bytové výstavby Pražské developerské společnosti postupují do další fáze investiční přípravy

20.09.2021 Rada hl. m. Prahy odsouhlasila další fázi investiční přípravy prvních projektů Pražské developerské společnosti (PDS).

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

20.09.2021 Pražští radní dnes odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou.

Nájmy v Praze v první polovině roku 2021 mírně zlevnily. S podzimem a návratem studentů se pokles pravděpodobně zastaví

16.09.2021 Výše cen nájemního bydlení v hlavním městě pololetně poklesla o 2,8 %. Průměrný nájem v Praze se nyní pohybuje okolo 279 Kč/m².

Dům v ulici Na Bělidle se znovu otevřel seniorům

16.09.2021 Dům Na Bělidle 34 v Praze 5 měl sloužit seniorům už od roku 2015, služby bývalého nájemce v něm ale využívalo minimum lidí a po ukončení dotací z pražského magistrátu nájemce přestal platit nájemné.