Články
Výběr jazyka:

Články chronologicky

Praha připravuje druhou etapu proměny Smetanova nábřeží. Dokončena bude v roce 2024

29.07.2022 Praha plánuje pokračovat v revitalizaci prostoru Smetanova nábřeží na protější straně nové promenády a nejen tam.

Praha získala v aukci do svého vlastnictví druhou polovinu měšťanského domu na Starém Městě. Zůstanou zde byty i malé provozovny

28.07.2022 Hlavnímu městu se na konci června letošního roku podařilo při veřejné dražbě koupit za 69,4 milionu korun chybějící podíl v objektu nedaleko Staroměstského náměstí.

Okolí metra D ožije. Tisíce městských bytů, živé čtvrti i nové parky

25.07.2022 Stavba metra D je již zahájena a spolu s ní město plánuje rozvoj jeho okolních stanic.

Při opravě rotundy sv. Kříže na Starém Městě byla objevena plošně dochovaná původní kamenná krytina

25.07.2022 V rámci rekonstrukce rotundy Nalezení svatého Kříže v Praze 1, kterou připravilo hlavní město, se podařilo odkrýt nečekaný a velmi cenný nález.

Praha získá pozemky klíčové pro budoucí stanici metra Nové Dvory a rozvoj jejího okolí

01.07.2022 Zastupitelstvo Prahy projednalo minulý týden dva návrhy řešení pozemků, které jsou důležité pro stavbu budoucí stanice metra D Nové Dvory a rozvoj okolí této stanice a dalších lokalit.

Praha zahájila výstavbu nové knihovny na Petřinách poklepáním na základní kámen

29.06.2022 Hlavní město ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze po desetiletí příprav staví novou budovu pro svoji pobočku na Petřinách.

V místě hradeb pěší zóna. Praha pokračuje ve zpříjemňování svého historického centra. Radní schválili vytvoření Hradebního korza

28.06.2022 Dvoukilometrová procházka od Národní k Prašné bráně bude konečně příjemným zážitkem. Rada hl. m. Prahy včera schválila dokončenou studii na proměnu ulic Na Příkopě, 28. října a Jungmannova náměstí.

Městská nájemní agentura slaví první narozeniny. Za rok přijala do správy téměř 40 bytů, v nichž zabydluje lidi v bytové nouzi

23.06.2022 Přesně před rokem založilo hlavní město Praha Městskou nájemní agenturu (MNA) pro Pražany v bytové nouzi.

Pražské zastupitelstvo otevřelo cestu k výstavbě bytů na Radlické ulici v rámci projektu Dostupné družstevní bydlení

17.06.2022 Schválením veřejné zakázky, jejímž obsahem je výběr partnera pro projekt Dostupné družstevní bydlení (DDB) v lokalitě Radlická (Smíchov), Zastupitelstvo hl. m. Prahy včera otevřelo cestu k výstavbě prvních 266 družstevních bytů na Radlické ulici v Praze 5

Zaniklý bubenečský hřbitov Na Skalce čeká obnova

15.06.2022 Opuštěný, nepřístupný a prakticky zapomenutý hřbitov Na Skalce v Praze 6 se dočká záchrany.