Články
Výběr jazyka:

Články chronologicky

Praha řeší krizi bydlení. První projekt Dostupného družstevního bydlení je připraven ke schválení Zastupitelstvem hl. m. Prahy

30.05.2022 Hlavní město dokončilo ve spolupráci s městskou částí Praha 5 přípravy prvního projektu Dostupné družstevní bydlení (DDB).

Práce na dostavbě centra řízení dopravy na Malovance opět pokračují

25.05.2022 Zástupci hlavního města Prahy i dodavatele se dnes zúčastnili kontrolního dne stavby Multifunkčního operačního střediska Malovanka, které bude integrovaným centrem řízení dopravy a vybavenosti komunikací a tunelů v Praze.

Praha schválila investiční přípravu dalšího nájemního bytového domu, tentokrát na Nových Dvorech

24.05.2022 Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila další fázi investiční přípravy projektu nájemního bydlení, které by mělo rozšířit městský bytový fond o zhruba 45 nových bytových jednotek.

Praha koupí 35 bytů v Praze 3 a rozšíří tak svůj bytový fond

24.05.2022 Rada hl. m. Prahy souhlasila s návrhem na nákup 35 bytů od Správy zbytkového majetku městské části Praha 3, a.s. (dále SZM). Praha byty nakoupí za 222 milionů Kč.

Praha pronajme městské byty dětskému domovu Charlotty Masarykové a organizaci DUHA

24.05.2022 Rada hl. m. Prahy schválila pronájem jednoho bytu pražské příspěvkové organizaci Centrum služeb pro rodinu a dítě a dětský domov Charlotty Masarykové a tří bytů organizaci DUHA.

UNESCO pozitivně hodnotí Prahu za vstřícný dialog i za soutěž na Florenc

20.05.2022 Hlavní město v tomto týdnu obdrželo od Centra světového dědictví UNESCO odborný posudek na urbanistickou studii, která byla výsledkem mezinárodní soutěže na rozvoj území v okolí Masarykova nádraží.

Praha schválila soutěžní záměr revitalizace Vrchlického sadů, haly hlavního nádraží a výstavby nové tramvajové trati

16.05.2022 Pod názvem Nový Hlavák dnes schválili členové Rady hlavního města Prahy vypsání soutěžního dialogu pro revitalizaci území kolem hlavního nádraží, která se týká Vrchlického sadů, odbavovací haly nádraží a výstavby nové tramvajové trati.

Dvorecký most má zhotovitele, schválili jej pražští radní

09.05.2022 Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru zhotovitele stavby Dvoreckého mostu, který propojí Prahu 4 a Prahu 5.

Sochy na Čechově mostě bude možné oživit, ukázal to kamerový průzkum

06.05.2022 Společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) v polovině dubna provedla endoskopický průzkum vnitřku soch na Čechově mostě.

První krok k oživení Orionky. Hlavní město vypsalo předběžné tržní konzultace

03.05.2022 Pražský magistrát zveřejnil výzvu k předběžné konzultaci na záměr, který oživí areál Orionky.