Články
Výběr jazyka:
Administrace

Články chronologicky

Praha vyhlásí mezinárodní architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu veřejných prostranství Pražské tržnice

21.06.2021 Rada hlavního města schválila vyhlášení mezinárodní otevřené architektonicko-krajinářské soutěže na řešení veřejného prostoru v areálu Pražské tržnice.

Praha zahájila provoz Městské nájemní agentury

18.06.2021 Prvním krokem k oficiálnímu zahájení činnosti Městské nájemní agentury (MNA) je vypsání výzvy pro vlastníky bytů.

Z parku do parku. Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

15.06.2021 Letenský muzejní distrikt, tedy oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea, nalezne novou podobu v architektonické soutěži.

Praha finančně podpoří novou výstavbu a rekonstrukce bytů spravovaných městskými částmi

08.06.2021 Rada hlavního města Prahy projednala uvolnění dalších finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení.

Na Černém Mostě byla dokončena hrubá stavba největšího samostatného parkoviště v Praze

02.06.2021 Hlavní město dokončilo hrubou stavbu nového parkovacího domu P+R v Praze na Černém Mostě.

Praha udělala další krok k vlastní bytové výstavbě. Díky novým parametrům může připravovat konkrétní projekty

24.05.2021 Praha, která trpí dlouhodobým nedostatkem dostupného bydlení, schválila dokument Zadání investora pro městskou bytovou výstavbu hl. m. Prahy, který shrnuje parametry zadání pro kvalitní a odbornou přípravu konkrétních projektů městského nájemního bydlení.

Pražské parky dostaly chytrá svítidla. Umí nahlásit svoji poruchu a na dálku komunikují s dispečinkem

12.05.2021 Šest pražských parků dostalo chytré osvětlení, které umí měnit intenzitu svícení a dálkově komunikovat s dispečinkem.

Lávka HolKa mezi Holešovicemi a Karlínem má stavební povolení. Budovat se začne na konci léta

08.05.2021 Stavební povolení lávky HolKa pro chodce a cyklisty spojující městské části Praha 7 a Praha 8 dnes nabylo právní moci.

Společnosti THMP a TSK podepsaly memorandum o budoucí spolupráci při údržbě světelných signalizací na pražských křižovatkách

07.05.2021 Městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) a Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci.

Revoluční ulice se stane novou městskou třídou. Asfalt nahradí dlažba, přibudou stromy, lavičky i širší chodníky

05.05.2021 Pražská Revoluční ulice se promění. Rada hl. města se shodla na úpravě předchozího usnesení a plánovanou rekonstrukci tak čeká několik změn celkového řešení i samotného procesu, jakým bude ulice projektovaná a realizovaná.