Články
Výběr jazyka:
Administrace

Články chronologicky

Praha uspěla po devíti letech v soudním sporu o nemovitosti v Celetné

15.12.19 Hlavní město Praha vyhrálo soudní spor s Institutem umění Divadelního ústavu. Důvodem soudní pře bylo určení vlastnického práva k nemovitostem v Celetné ulici, kde se mimo jiné nachází také i Divadlo v Celetné.

Praha dostane zpět 246 milionů korun za ušlé nájemné v Holešovické tržnici, zvítězila u soudu

19.11.19 Městský soud v Praze dnes v plném rozsahu potvrdil rozsudek prvoinstančního Obvodního soudu pro Prahu 7 ve sporu hlavního města Prahy se společností Delta center, a. s

Praha schválila víc městských bytů pro potřebné profese

19.11.19 Rada hlavního města Prahy schválila 19.11. 2019 na svém jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Na Smíchově vznikne moderní dopravní terminál.

19.11.19 Na Smíchově vznikne moderní dopravní terminál. Lidé se mohou těšit na pohodlnější přestupy a reprezentativní prostor před nádražím

Za rok fungování koalice pronajala Praha 300 městských bytů

13.11.19 Za první rok vlády pražské koalice uzavřelo hlavní město Praha přibližně 300 nových nájemních smluv v městských bytech.

Komplexní revitalizace spodní části Václavského náměstí by měla skončit do konce roku 2021

11.11.19 Revitalizace spodní části Václavského náměstí začne na jaře příštího roku, hlavní město už zná vítěze veřejné zakázky.

Noční kontrola svítivosti veřejného osvětlení radním Janem Chabrem

09.11.19 Radní hlavního města Jan Chabr se spolu s předsedou představenstva společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP) Tomášem Jílkem osobně zúčastnil noční kontroly servisu veřejného osvětlení.

Veřejná soutěž na pronájem reklamních ploch na stožárech veřejného osvětlení hl. m. Prahy

08.11.19 Hlavní město Praha ve spolupráci se správcem veřejného osvětlení – společností Technologie hlavního města Prahy, a.s., realizuje veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na pronájem reklamních ploch na stožárech VO pro období od 1. 1. 2020.

Praha začala stavět Trojskou lávku

07.11.19 Ze Stromovky do zoo se budou moci Pražané příští rok znovu dostat přes lávku, jejíž stavba dnes začala.

Praha představila novou podobu Václavského náměstí, vrátí se tramvaje a přibydou stromy

21.10.19 Pražští radní schválili aktualizaci návrhu proměny Václavského náměstí. Nový návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší.