Články
Výběr jazyka:
Administrace

Články chronologicky

Šťastný nový rok 2021

31.12.2020 Přejeme vám štěstí, pohodu a zdraví pro vás a vaše nejbližší. Hlavně, ať se zítra probudíte se sluncem do nového zířka roku 2021. Tým Relalitního portálu Praha

Nová strategie pomůže s bojem se zadlužeností nájemníků městských bytů

21.12.2020 Pražští radní schválili Strategii prevence a řešení zadlužování nájemců v bytech hlavního města Prahy nesvěřených městským částem.

Mariánské náměstí se promění. Pražští radní schválili jeho novou podobu

21.12.2020 Na letošním posledním zasedání Rady hl. m. Prahy byla schválena nová podoba Mariánského náměstí od architektonického studia Xtopix.

Praha poskytne další dotace městským částem na rekonstrukce bytových jednotek a odkup ubytovny

18.12.2020 Zastupitelstvo hlavního města Prahy na čtvrtečním jednání rozhodlo o dalším uvolnění finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení.

Známe výslednou podobu nové čtvrti Bubny-Zátory

16.12.2020 Budoucí městská čtvrť Bubny-Zátory má finální podobu. Územní studie, ke které se občané vyjadřovali loni v létě, je aktualizována dle připomínek.

Praha sceluje 35 pozemků pod budoucí P+R parkoviště na Opatově

16.12.2020 Rada hl. m. Prahy v pondělí souhlasila se složitou majetkovou výměnou, na konci které hlavní město získá pozemky na Opatově, na nichž chce stavět P+R parkoviště o kapacitě 400 až 600 míst.

Větší spolupráce při výstavbě Smíchova. Klíčoví vlastníci zakládají spolek s hlavním městem

15.12.2020 Na jednom z nejdůležitějších pražských brownfieldů začala již tento podzim první fáze výstavby projektu Smíchov City.

Rohanský ostrov se dočká revitalizace. Mezi Karlínem a Libní vznikne i nový přírodní park

07.12.2020 V meandru Vltavy na území o rozloze 56 ha plánuje Praha částečně zachovat městskou divočinu a většinu oblasti postupně upravit pro volnočasové aktivity. Nové řešení bude zároveň plnit funkci protipovodňové ochrany Prahy.

Praha bude mít vlastní zastávkové přístřešky, postupně ukončí smluvní spolupráci se stávajícím dodavatelem

03.12.2020 Rada hlavního města Prahy pověřila společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) k zajištění koordinačních a řídících činností v rámci pořízení nových zastávkových přístřešků a vyjednání tzv. dohody o exitu se společností JCDecaux, Městský mobiliář,

Magistrát vybere nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Zájem mají čtyři firmy

02.12.2020 V únoru tohoto roku by Praha měla znát jméno nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Město v rámci předběžných tržních konzultací oslovilo 17 společností z celé Evropské unie včetně domácích firem.