Město spustilo příjem žádostí o slevu na nájemném
Výběr jazyka:
Administrace

Město spustilo příjem žádostí o slevu na nájemném


20.05.2020

Od 20.5.2020 je možně podat elektronickou “Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl.m. Prahy” v programu COVID – Nájemné. Formulář lze vyplnit na stránkách Realitního portálu Praha (https://www.realitniportalpraha.cz/cs/CovidRequest).

Rada hl. m. Prahy rozhodla o poskytnutí slevy v souladu s připravovaným vládním programem. Sleva na nájemném prostor sloužících k podnikání je určena subjektům, kterým byla znemožněna nebo podstatně ztížena činnost v důsledku mimořádných opatření při epidemii. Jedná se o nebytové prostory, kde pronajímatel je hl.m. Praha.

Žadatelé musejí splňovat podmínky stanovené Radou hl.m. Prahy. Tyto podmínky a přesný návod, jak postupovat při vyplnění žádosti, jsou dostupné na Realitním portálu Praha.

Současná krizová situace související s šířením nemoci COVID-19 má vážné ekonomické důsledky pro nájemce nebytových prostor hlavního města Prahy, které mohou vést k uzavírání provozoven, zvýšení nezaměstnanosti a snížení dostupnosti služeb na území hlavního města Prahy. Z tohoto důvodu je nutné, aby hlavní město Praha, jako vlastník nemovitostí, podpořilo své nájemce, kteří jsou krizovou situací zasaženi, tak, aby byly příslušné provozovny zachovány a podnikatelská činnost v nich pokračovala i v budoucnu”, říká radní Jan Chabr.

Příjem žádostí o slevu zajišťuje odbor Hospodaření s majetkem (HOM). Společně s dalšími odbory provedou okamžité vyhodnocení žádostí nájemců. “Celý proces máme nastavený k rychlému řešení a schvalování, abychom nájemců vyšli maximálně vstříc. Zájemci mohou podávat své žádosti až do 30.6. 2020”, říká ředitel odboru Jan Rak.