Praha chce odkoupit část areálu letenských tenisových kurtů
Výběr jazyka:
Administrace

Praha chce odkoupit část areálu letenských tenisových kurtů


30.06.2020

Rada hl. m. Prahy v červenci schválila záměr úplatného nabytí pozemků, na kterých stojí část areálu tenisových kurtů na Letenské pláni, od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových za cenu 78 330 000 Kč. Odkup nyní musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Odkoupením by došlo zároveň i ke sjednocení vlastnictví celé širší lokality Letenských sadů, které jsou celopražsky významnou zelení, navíc umístěnou v památkově chráněném území, a kde hlavní město plánuje další investiční aktivity, jako je např. výstavba zavlažovacího systému a vodní nádrže.

„Areál LTC byl dlouhá léta rozdělen na dvě části, což rozhodně nebylo ku prospěchu rozvoje areálu jako celku. Jsem rád, že se podařilo s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových po sáhodlouhých jednáních dospět k dohodě. Pokud by k ní nedošlo, jisté by následoval prodej majetku formou dražby, kdy by v případě získání toho areálu soukromou osobou hrozila i změna využiti centrální části letenských sadů, která má za mě zcela jisté sloužit jako klidové relaxační místo v centrální části Prahy. Zájem města bude, aby i nadále sloužily pozemky pro sportovní využití a citlivou rekonstrukcí se vrátil život i do objektu klubovny,“ uvedl radní pro oblast majetku Jan Chabr.

foto: wikipedie (Klubovna tenisového klubu LTC Praha)