Veřejnosti byla představena proměna pražského hotelu InterContinental a jeho okolí 
Výběr jazyka:
Administrace

Veřejnosti byla představena proměna pražského hotelu InterContinental a jeho okolí 


15.01.2020
Rekonstrukce ikonického hotelu InterContinental a razantní změna jeho okolí bude patřit v následujících letech k nejviditelnějším pražským projektům. Architekt Marek Tichý z autorského týmu TaK architekti veřejně prezentoval, jak by mohl hotel a jeho okolí v „novém kabátu“ vypadat. 15. ledna 2020
 
Veřejné prezentace se účastnily desítky zájemců. Ti mohli zároveň vyplnit dotazník a ohodnotit jednotlivé části projektu. Podle architekta Tichého byly první reakce veřejnosti vesměs pozitivní. „Od začátku jsme se soustředili na veřejný prostor, který je v dnešní podobě nevzhledný. Chceme ten prostor významně rozšířit, prodloužit Pařížskou ulici a propojit ji s Dvořákovým nábřežím až k Vltavě. Všechno s důrazem na to, aby to byl atraktivní prostor pro veřejnost. Proto má projekt pracovní název Staroměstská brána,“ říká architekt Marek Tichý.
 
Hotel InterContinental ovládla začátkem loňského roku investiční společnost R2G tuzemských miliardářů Oldřicha Šlemra, Pavla Baudiše a Eduarda Kučery. Provoz hotelu letos převezme luxusní řetězec Fairmont, který je součástí hotelové skupiny Accor a pod jeho taktovkou se bude konat rekonstrukce hotelu. Projekt úpravy okolí hotelu pak počítá s rozšířením veřejného prostoru a vytvořením tunelu skrz val nábřeží s pěší zónou až k Vltavě. Autoři projektu také slibují zklidnění dopravy a chaotického parkování na piazzettě vedle hotelu, kde má vyrůst i menší komerční budova navazující na zástavbu Pařížské ulice.
 
Po komplexní rekonstrukci se kultovní hotel otevře pod novým názvem odkazujícím na hotelovou restauraci Golden Prague Hotel.