Hlavní město vyjednává s Komerční bankou o možné koupi budovy banky na Václavském náměstí
Výběr jazyka:

Hlavní město vyjednává s Komerční bankou o možné koupi budovy banky na Václavském náměstí


28.03.2024

Pražský magistrát by v budoucnu mohl sídlit v budově Komerční banky na Václavském náměstí. V současné době hlavní město vyjednává o koupi tohoto objektu s jeho majitelem, Komerční bankou, která ji vlastní skrze svou dceřinou společnost VN 42, s.r.o. Přesunout by se sem mohli úředníci ze Škodova paláce.

„Pořízení budovy na Václavském náměstí je pro magistrát výhodné hned z několika důvodů. Klíčový přínos je finanční – místo nákladného pronájmu Škodova paláce bude agenda Prahy spravována ve vlastních prostorách. Hlavní město dále získá prostory, které jsou včetně zázemí pro jeho provoz více vyhovující. Podaří se také dostat „pod jednu střechu“ i další úřadovny magistrátu. A plusem je samozřejmě i poloha v samotném centru Prahy v blízkosti tří linek metra, což ocení všichni ti Pražané, kteří s městským úřadem přicházejí do styku. Sečteno a podtrženo, je to výborné řešení a věřím, že se transakci podaří dotáhnout do konce,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Komerční banka v září 2023 rozhodla, že bude usilovat o prodej své společnosti VN 42, která vlastní budovu Komerční banky na adrese Václavské náměstí 42, již pronajímá Komerční bance a dalším nájemcům. Komerční banka pak dne 12. března 2024 vyzvala prostřednictvím společnosti Knight Frank, spol. s r.o., zájemce k předložení nabídek na koupi společnosti VN 42. Představenstvo Komerční banky po vyhodnocení obdržených nabídek rozhodlo o zahájení vyjednávání o podmínkách případného budoucího prodeje s předkladatelem nejlepší nabídky, hlavním městem Prahou. Banka usiluje o dokončení jednání a uzavření prodeje ve druhém čtvrtletí letošního roku. Žádný závazek ale zatím stanoven nebyl.