Praha odkoupí pozemky pod komunikacemi u Starého Vítkovského tunelu od Českých drah
Výběr jazyka:

Praha odkoupí pozemky pod komunikacemi u Starého Vítkovského tunelu od Českých drah


06.03.2024

Rada hl. m. Prahy projednala odkup 15 pozemků od Českých drah, na kterých se nachází cyklostezka vycházející ze Starého Vítkovského tunelu a kterých se také dotkla výstavba železničního Nového spojení. Celková kupní cena všech pozemků činí necelých 20 milionů korun. Transakci bude muset ještě posvětit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

„Praha odkupem scelí své vlastnictví v lokalitě, což zjednoduší péči o komunikace. V místě je hojně využívaná stezka pro chodce a cyklisty,“shrnuje radní hl. m. Prahy pro oblast majetku, transparentnosti a legislativy Adam Zábranský.

Na odkupovaných pozemcích v katastrálním území Žižkov se nachází zeleň, část veřejných komunikací pro pěší a cyklostezky. Pozemky byly také zasaženy výstavbou Nového spojení, tedy železniční stavbou spojující hlavní nádraží, Masarykovo nádraží i železniční stanice Libeň, Vysočany a Holešovice.

Za 19 800 870 korun hlavní město odkupem 15 parcel získá celkem 20,5 tisíc metrů čtverečních pozemků, tedy jeden metr čtvereční za cca 964 korun. Cena byla stanovena na základě znaleckého posudku.