Praha zrekonstruuje Halenkovskou studnu na Zličíně. Bude mít další zdroj pitné vody
Výběr jazyka:

Praha zrekonstruuje Halenkovskou studnu na Zličíně. Bude mít další zdroj pitné vody


04.03.2024

V hlavním městě bude v případě potřeby další zdroj pitné vody. Praha nechá zrekonstruovat Halenkovskou studnu s vodárnou Mladých na Zličíně. Po dokončení bude tento zdroj součástí Krizového plánu hl. m. Prahy. Investici ve výši 4 840 000 Kč odsouhlasili v pondělí pražští radní. 

Rada hl. m. Prahy v pondělí vyjádřila souhlas s poskytnutím investiční dotace městské části Praha-Zličín ve výši 4 840 000 Kč na stavbu jímacího objektu Halenkovské studny s vodárnou Mladých. O dotaci požádala starostka MČ Praha-Zličín Marta Koropecká. Návrh ještě musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Nyní je voda z Halenkovské studny využívána pouze občasně, zejména v letním období (zálivka zeleně, potřeby SDH Praha-Zličín, zásobování vodou vodního prvku na dětském hřišti). Z hlediska kvality je voda mikrobiologicky nestabilní.

Halenkovská studna s trvalou vydatností 10 až 15 l/s bude významným zdrojem pro nouzové zásobování pitnou vodou a je zařazena v Krizovém plánu hl. m. Prahy. Po dokončení propojení Halenkovské studny s vodárnou Mladých se stane součástí stávajícího vodovodu pro veřejnou potřebu a bude připravena k okamžitému využití jako nouzový zdroj pitné vody.