Zastupitelé schválili majetkové směny se státem. Praha má díky tomu příležitost zachránit a smysluplně využít Karlínská kasárna
Výběr jazyka:

Zastupitelé schválili majetkové směny se státem. Praha má díky tomu příležitost zachránit a smysluplně využít Karlínská kasárna


27.04.2023

Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo návrh na směnu pozemků a staveb mezi hlavním městem a Českou republikou, který už předtím odsouhlasili pražští radní. Na základě dohody tak Praha definitivně vydá státu nemovitosti v areálu Fakultní nemocnice Bulovka, a naopak získá Karlínská kasárna a další majetek na Malé Straně, v Hybernské ulici nebo například v areálu TJ Sokol Praha Královské Vinohrady.

Dnešním rozhodnutím pražských zastupitelů se završila složitá dohoda o směně nemovitého majetku, které předcházela dlouhodobá jednání mezi hlavním městem a Českou republikou zastoupenou Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových.

„Dnes se podařilo dotáhnout obrovské a několikaleté úsilí Prahy o získání klíčového majetku od státu. Město získalo do svého majetku například Kasárna Karlín. Těším se, až začneme pracovat na rekonstrukci tohoto významného areálu a následně budeme moci vdechnout nový život i těm jeho částem, které jsou nevyužité. Do budoucna by v Kasárnách Karlín mohl vzniknout například vědeckotechnický park. Jednání se státem tímto ale nekončí. Chceme do vlastnictví získat ještě Zámek Veleslavín a jednat o rozvoji dostupného bydlení na pozemcích, které aktuálně vlastní stát, například v lokalitě Bohdalec,“ říká Adam Zábranský, pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu.

Praha stále usiluje o získání pozemků v areálu Bohdalec a jedná s Ministerstvem financí ČR, aby zde mohlo vzniknout dostupné bydlení.

Více info zde

Foto: Fb Kasárna Karlín