Rada hl. m. Prahy projednala první změny územního plánu v tomto roce a přípravu kontribučních smluv
Výběr jazyka:

Rada hl. m. Prahy projednala první změny územního plánu v tomto roce a přípravu kontribučních smluv


18.04.2023

Pro jednání Rady hl. m. Prahy předložil náměstek primátora Petr Hlaváček první skupinu návrhů změn územního plánu v tomto roce. Projednávání změn bude nadále řešeno pravidelně v měsíčních intervalech. Radní se zabývali také přípravou kontribučních smluv, které slouží pro spoluúčast investorů na výstavbě veřejné infrastruktury.

V uplynulých čtyřech letech bylo projednáno téměř dva tisíce žádostí o změnu územního plánu. V nastoleném trendu má Praha v plánu pokračovat i nadále. „Projednávání změn bude s novou radou probíhat ve standardním režimu uplynulého volebního období, kdy jsme celý proces oproti předchozím obdobím výrazně zrychlili,“ uvádí Petr Hlaváček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní a strategický rozvoj.
Ve shodě s městskými částmi a Výborem pro územní rozvoj budou veškeré změny předloženy k projednání Zastupitelstvu hl. m. Prahy. Schválené změny budou následně zaneseny do územního plánu.

Pražští radní dále projednali přípravu další vlny smluv s investory o jejich finanční spoluúčasti na výstavbě veřejné infrastruktury. Dohody s investory budou schváleny na základě Metodiky spoluúčasti investorů.