Projekt Lepší Čerňák pomáhá lidem na sídlišti zlepšit veřejné prostranství nebo předcházet sousedským neshodám
Výběr jazyka:

Projekt Lepší Čerňák pomáhá lidem na sídlišti zlepšit veřejné prostranství nebo předcházet sousedským neshodám


28.12.2022

Pilotní projekt Lepší Čerňák má za sebou první půlrok svého fungování. Obyvatelům pražského sídliště Černý Most umožňují sdružené služby projektu snadnější komunikaci s úřady, zlepšují čistotu v ulicích a pomáhají předcházet sousedským neshodám. V rámci této doby bylo řešeno více jak 200 podnětů k řešení. Detaily naleznou lidé na stránkách https://lepsicernak.cz/.

Zajištění úklidu garážových stání, odstranění nepořádku na hřišti, odpadků před obchodem nebo opravy světel na chodbách. Nejen s těmito věcmi se lidé obraceli na operátory a operátorky linky pilotního projektu Lepší Čerňák. Služba takto funguje půl roku a vyřídilo se díky ní přibližně 200 podnětů obyvatel sídliště Černý Most.

Projekt vznikl na základě iniciativy Magistrátu hl. m. Prahy a městské části Prahy 14 jako pilotní aktivita určená především pro nájemníky v magistrátních domech na sídlišti Černý Most. Později byl rozšířen tak, aby se na linku mohli obracet všichni obyvatelé sídliště. Služba je přitom zcela zdarma. Vzhledem k pozitivním ohlasům veřejnosti a úspěšnému fungování prvního půl roku se v tuto chvíli zvažuje rozšíření služeb na celé území městské části Praha 14. Bližší informace naleznou lidé na stránkách https://lepsicernak.cz/.

 

Sídliště Černý Most | Foto: Fb projektu

Zdroj: IPR Praha