Praha schválila investiční přípravu dalšího nájemního bytového domu, tentokrát na Nových Dvorech
Výběr jazyka:

Praha schválila investiční přípravu dalšího nájemního bytového domu, tentokrát na Nových Dvorech


24.05.2022

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila další fázi investiční přípravy projektu nájemního bydlení, které by mělo rozšířit městský bytový fond o zhruba 45 nových bytových jednotek. Bytový dům vyroste na městských pozemcích v Durychově ulici na Nových Dvorech v Praze 4, kde poblíž vznikne v příštích letech nová stanice metra D.

Nové Dvory jsou jedním z největších pražských rozvojových území, kde město vlastní souvislé pozemky vhodné pro bytovou výstavbu. Výstavba stanice metra D je impulsem pro development celého území, jehož součástí budou různé bytové projekty, mateřská a základní škola, centrum pro obchody a služby nebo prostory pro volnočasové aktivity, zejména sportovní a kulturní.

Jeden z prvních bytových projektů v této lokalitě se nachází na křížení ulic Novodvorská a Durychova. Investiční prostředky schválené Radou hl. m. Prahy využije Pražská developerská společnost (PDS) pro vypracování objemové ověřovací studie stavby, k vypsání výběrového řízení na dodavatele projektových prací a na přípravu dokumentace pro územní rozhodnutí.