Výběr jazyka:
Administrace

Praha získala prestižní ocenění Red Dot za nejlepší design. Porotu zaujal nový mobiliář.


26.03.19
Praha získala prestižní ocenění Red Dot Design Award za design městských odpadkových košů. Jedná se o koše, které jsou součástí uceleného setu městského mobiliáře. Ten vznikl na popud města v roce 2017, kdy Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) vyhlásil designovou soutěž. Ze setu lavičky, odpadkového koše a stojanu na kola, byly v kategorii produktový design oceněny konkrétně dva typy odpadkových košůzávěsný a volně stojící. Autory designu jsou Michal Froněk, Jan Němeček a Aleš Kachlík. Nejen oceněné koše, ale kompletní sety městského mobiliáře jsou již osazené například ve Stromovce, na Petříně nebo na Strossmayerově náměstí.
 
Funkční a krásné město se skládá i z takových maličkostí, jako jsou odpadkové koše. Proto mě těší, že se nám v Praze daří umisťovat mobiliář, který je hodný i mezinárodního ocenění,“ říká pražský primátor, Zdeněk Hřib.
 
„Cílem je mít jeden univerzální městský mobiliář, který přispěje k ucelenějšímu a reprezentativnějšímu vzhledu Prahy. Ocenění, které dostaly odpadkové koše, beru jako utvrzení v tom, že jsme v péči o naše město vydali správnou cestou,“ vysvětluje Jan Chabr, radní pro oblast správy majetku a majetkových podílů.

 

Red Dot Design Award
Ocenění Red Dot Design Award získávají designéři již od roku 1995. Ocenění se zaměřuje zejména na produktový a komunikační design. Red Dot Design ocenění uděluje designové centrum v německém Essenu.