Praha řeší nezákonně umístěné reklamní billboardy. Za září jich dohromady odstraní třináct
Výběr jazyka:
Administrace

Praha řeší nezákonně umístěné reklamní billboardy. Za září jich dohromady odstraní třináct


29.09.2021

Pražský magistrát nechal tento týden odstranit další nelegálně umístěné billboardy, které se v minulých měsících opakovaně objevily na městských pozemcích. Rozmístěné reklamní plochy nemají žádné povolení ani nájemní smlouvu a často představují riziko jak pro občany, tak i pro jejich majetek. Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP), která odstranění neoprávněně instalovaných nosičů venkovní reklamy pro Prahu zajišťuje, jich za tento měsíc odstraní celkem třináct.

„Dnes demontujeme reklamní plochy na Radlické ulici. Nejenže jsou umístěné nelegálně, ale často nemají ani bezpečné ukotvení, takže by mohly někoho zranit nebo způsobit škody na majetku. Proto jsme se rozhodli na nic nečekat a odstranit je co nejdříve,“ vysvětlil rozhodnutí města radní Jan Chabr a dodal, že není výjimkou, že se plochy nacházejí i velmi blízko rychlostní silnice, což by mohlo mít v případě dopravní nehody fatální následky.

Podle Jana Chabra odstraněné venkovní poutače poputují do skladu společnosti THMP, kde si počkají, až se o ně přihlásí jejich majitelé. 

Loni v září Praha odstranila dvaadvacet billboardů, které se nelegálně nacházely na městských pozemcích, především v okrajových městských částech. V řešení problému s nelegální reklamou hodlá město pokračovat i nadále.

 

Foto: praha.eu