Bytový komplex Dopravního podniku projde rekonstrukcí. Vznikne v něm až 175 bytů pro potřeby města
Výběr jazyka:
Administrace

Bytový komplex Dopravního podniku projde rekonstrukcí. Vznikne v něm až 175 bytů pro potřeby města


30.08.2021

Pražští radní dnes odsouhlasili odkup areálu Skloněná od Dopravního podniku hlavního města Prahy. Jedná se o komplex pěti ubytovacích zařízení a dalšího zázemí, který se nachází v pražských Vysočanech. Dopravní podnik je dříve pronajímal jako ubytovny. Praha si areál koupí za cenu necelých 116 milionů korun a následně ve spolupráci s Prahou 9 přestaví ubytovací zařízení na bytové domy.

„Areál Skloněná po rekonstrukci přispěje k dalšímu, tolik potřebnému rozšíření městského bytového fondu. Kromě zhruba 175 nových bytů areál nabídne i zázemí pro poskytovatele sociálních služeb. Získávání nových kapacit pro dostupné bydlení tak jde ruku v ruce s opravami stávajícího městského bytového fondu, které nabraly rekordní tempo,“ uvedl radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

Hlavní město nyní jedná i s představiteli městské části Praha 9 o následném převodu dvou z pěti domů do správy městské části, která by se také měla podílet na rozvoji dostupného bydlení. Jednotlivé objekty budou postupně rekonstruovány a rekolaudovány na bytové domy. Odkup areálu bude projednán na zářijovém zasedání zastupitelstva a financován z finančních prostředků Fondu rozvoje dostupného bydlení.