Město maximálně využívá alternativních prostor na podporu kultury 
Výběr jazyka:
Administrace

Město maximálně využívá alternativních prostor na podporu kultury 


22.10.2018
Praha je centrem kulturního dění České republiky, které Magistrát podporuje mnohými způsoby a to nejen finančními. Snaží se vycházet vstříc významným akcím a zároveň využívá možnosti městského majetku, který čeká na rekonstrukci nebo je specifický a vhodný pouze k vyjímečným účelům. Aktuálním příkladem je unikátní výstava Paměť národa na Letné přímo v bývalém památníku Stalina. Město navíc výstavu podpořilo částkou 4,3 mil Kč. 
 
V minulosti Praha vycházela vstříc kulturním akcím i v jiných objektech, které neměly využití a čekaly na rekonstrukce jako třeba historický Kafkův dům, kde proběhly nejen významné výstavy zahraničních umělců, ale i pražany oblíbené akce jako jsou Designblok, Quadrienalle či ART Prague. Našla zde i  působení první galerie věnovaná dětem Galerie umění pro děti GUD. “Jsme moc vděčni Magistrátu, že nám a hlavně dětem, poskytl na čas tento prostor. Za tu dobu prošlo galerií přes sto tisíc dětí. Je úžasné, že takový prostor v centru nenechalo Město prázdný a dalo prostor kultuře,” říká Kateřina Samková, ředitelka galerie.
 
Odbor hospodaření s majetkem MHMP poskytoval prostory významným akcím i v jiných objektech před rekonstrukcí, jako jsou například Radniční domy, Clam-Gallasův palác či dům v Cihelné ulici.