Společnosti THMP a TSK podepsaly memorandum o budoucí spolupráci při údržbě světelných signalizací na pražských křižovatkách
Výběr jazyka:
Administrace

Společnosti THMP a TSK podepsaly memorandum o budoucí spolupráci při údržbě světelných signalizací na pražských křižovatkách


07.05.2021

Městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) a Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci. Jeho cílem je uzavřít smlouvu, podle které by servis a údržbu světelných signalizačních zařízení na pražských křižovatkách od příštího roku zajišťovala společnost THMP.

Podle radního hl. m. Prahy pro oblast nakládání s majetkem Jana Chabra memorandum vytváří prostor pro úzkou spolupráci a koordinaci postupů obou městských společností. „V ideálním případě bude jeho výsledkem podpis smlouvy a zahájení přípravy THMP na převzetí odpovědnosti za pražské semafory. Hlavní město by si tak další část klíčové infrastruktury zajišťovalo prostřednictvím svých městských společností vlastními silami, což je našim dlouhodobým cílem. Pokud by se objevily nějaké technické nebo obchodní limity, budeme situaci řešit další spoluprací, zejména s výrobci a dodavateli zařízení,“ uvedl.

Obě společnosti už přitom od loňského roku na řadě projektů spolupracují. „Jedná se o další krok k lepší koordinaci a využití kapacity městských firem. Jsem proto rád, že TSK a THMP rozvíjí spolupráci. Věřím, že se promítne na kvalitě i rychlosti zajišťovaných služeb,“ pokračoval náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.