Praha sceluje 35 pozemků pod budoucí P+R parkoviště na Opatově
Výběr jazyka:
Administrace

Praha sceluje 35 pozemků pod budoucí P+R parkoviště na Opatově


16.12.2020

Rada hl. m. Prahy v pondělí souhlasila se složitou majetkovou výměnou, na konci které hlavní město získá pozemky na Opatově, na nichž chce stavět P+R parkoviště o kapacitě 400 až 600 míst. Odsouhlasená směna také umožní revitalizaci a rozvoj celé lokality. 

„Praha odsouhlasením materiálu majetkoprávně vypořádá 35 pozemků v majetkově roztříštěné lokalitě, která vznikla na základě vydávání pozemků v restitučních řízeních. Směna vytvoří ucelené pozemky pro budoucí výstavbu městského centra, které je předurčeno územním plánem, a současně umožní vytvořit kompaktní pozemek ve vlastnictví Prahy před domem s pečovatelskou službou, který umožní výstavbu parkoviště P+R,“ upřesnil radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Územní rozhodnutí ke stavbě P+R parkoviště Opatov již nabylo právní moci 20. února 2020. Do loňského roku bylo v této lokalitě v provozu povrchové P+R parkoviště s kapacitou 181 míst. Většina plochy parkoviště se se však nacházela na soukromých pozemcích, proto byl jeho provoz ukončen.

Majetkoprávní vypořádání pozemků musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.