Výběr jazyka:
Administrace

Nové byty a pracovní příležitosti pro Prahu


20.09.18
Město udělalo poprvé ve své historii z revitalizace brownfieldů svoji prioritu. Rada hlavního města zadala Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy přípravu metodiky, která přispěje ke koncepční a rychlejší transformaci opuštěných a nevyužitých ploch. 
 
V širším centru Prahy může na území 11 největších brownfieldů vzniknout bydlení pro cca 154 000 obyvatel a 212 000 pracovních příležitostí. V tuto chvíli je zpracovávána analytická část. Po jejím zveřejnění si bude moci každý developer, občan i úředník zkontrolovat, v jaké fázi transformace se nacházejí jednotlivá území.
 
Z 11 největších transformačních území nejdále pokročily změny v oblasti Smíchova, Holešovic-Bubnů, Nákladového nádraží Žižkov a na Rohanském ostrově. Cíl je, aby na těchto prioritních územích měli investoři nejpozději v roce 2020 možnost požádat o územní rozhodnutí pro plánované stavby.
 
Mezi nejsledovanější územní studie patří ÚS Lokalita Na Hutích, Praha-Kyje, ÚS Komořany, ÚS Čtvrťové centrum v okolí stanice metra Háje, ÚS Okolí stanice metra Roztyly, ÚS Sídliště Ďáblice, ÚS Okolí budoucí stanice metra D a krajinné rozhraní Písnice, ÚS Sídliště a okolí budoucí stanice metra D Libuš (Kamýk) a ÚS Okolí stanice metra D Nemocnice Krč.
 
zdroj: Tisková zpráva hl.m. Praha